Haber

Kayseri Büyükşehir rol model oldu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı’nda kurulan Yerel İşler Fuarı ile Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde kadın girişimlerini desteklemek amacıyla açılan Kayseri Kadın Kooperatifleri Fuarı’nı ziyaret etti. ve kadın istihdamına katkıda bulunmaktır.

İlk olarak Yöresel Eserler Fuarı’nı ziyaret eden Önder Büyükkılıç, Türkiye’nin dört bir yanından onlarca firmanın katıldığı Akhisar, Hatay, Akhisar, Trabzon, Kahramanmaraş ve Bursa.

Büyükkılıç, birçok ilden Kayseri’ye gelerek hem eserlerinin tanıtımını hem de satışını yapan esnaflara kolaylıklar ve helal kazançlar dileyerek, fuarı ziyaret eden vatandaşlara fuardan eserler ikram etti.

DEPREM BÖLGESİNDEN TİCARET: “SİZİ HER ZAMAN ÖRNEK OLARAK GÖSTERDİK”

Deprem bölgesinden gelen ve Kahramanmaraş Yerel Eserler standında bulunan esnaf Abdullah Kılıç, Önder Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Sizden öyle bir hizmet gördük ki sizi hep örnek aldık. Tanrı seni korusun. O anları hiç unutamam, Kayseri hep yanımızdaydı. Allah birliğimizi bozmasın” dedi. Depremzedelere bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileten Büyükkılıç, “Kayseri’miz hayırsever ve insani yaklaşımları ile takdir edilen, dua kaynağı insanlardan oluşan bir şehirdir. . Peki üzerine düşeni yaptı. Sadece Kahramanmaraş’ta değil 11 ilin tamamında bizim çalışmalarımız, hemşehrilerimizin, valimizin, bakanlarımızın emeği oradaydı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan nerede ise herkes orada olacaktır.” dedi.

BÜYÜKKILIÇ KADIN KOOPERATİFLERİNİN ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ, GÖZ SEÇTİ

Başta çocuklar olmak üzere vatandaşlarla bol bol sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çektiren Önder Büyükkılıç, daha sonra Kayseri Kadın Kooperatifleri Fuarı’nı ziyaret etti. El işi göz nur işlerinden çok sayıda eseri inceledi.

KADIN KOOPERATİFLERİ DESTEKLERE DEVAM EDECEK

Gözleme yapan kadınlara yemek yaparken yardımcı olan Önder Büyükkılıç, burada bir açıklama yaparak Kayseri’de kurulan kadın kooperatiflerine takviye verdiklerini hatırlatarak, “Çok güzel ürünler ortaya çıktı tabii çeşitlendirmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda değerli kaymakamlarımız üzerine düşeni yapmaktadır. Zaten her kooperatife destek verdik. Fiziksel alan, araç ve ürün desteği” dedi.

Kadın Kooperatiflerini desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Pazara vibrasyon, ekonomiye katkı; Üretken ve istihdama elverişli olmak bizim için anlamlı ve önemlidir. Seni seviyoruz, Allah bizi sana layık kılsın. Geçen ay meclisimizden aldığımız kararla 4 kooperatife 300 bin lira destek verdik. Bir daha olursa yine veririz çünkü biz sizin için bir anlam ifade ediyoruz. Hep birlikte bu güzel hizmetlerin şehrimize gelmesini sağlıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu